| sceptic a întrebat:

Ce tratament imi recomandati pentru spondiloza cervicala?! Imi amorteste spatele.cu dureri de gat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai specialistul în urma investigațiilor medicale te poate ajuta cu un tratament, nu noi!
http://spondiloza-spondiloza.ro/
Sănătate.
Pa, pa.

| bobby_7474 a răspuns:

Iti tr phisiotherapie,iti tr un med pentru relaxarea musculaturii,iti tr un analgetic, iti tr probabil infiltratii, deci iti tr un medic ca sa te rezolve

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alaturi de un specialist gimnastica medicala, macar pina inveti miscarile corecte si suplimentarea dietei zilnice cu Omega 3, din sursa pura, necontaminata, de obicei obtinut din peste de mare adancime prins in salbaticie si nu in crescatorii. Cat ai avea nevoie? aproximativ 3gr/zi

| BlitzKrieg a răspuns:

Tratamentul consta obligatoriu in sedinte de fizioterapie efectuate de 2 ori pe an si asociate cu masaj terapeutic (atentie! diferit de masajul de relaxare), la care se adauga lunar, daca este posibil, programul de kinetoterapie. Acesta creste mobilitatea osteoarticulara, tonusul muscular, tonifica insertiile si creste nutritia discului intervertebral.