| uuSexi a întrebat:

Ce tratament natural ati facut si va scapat de acnee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rapgirl123 a răspuns:

Eu folosesc o masca preparata de mine, in casa, care nu costa mult.
uite cum se prepara: intr-un vas mai mic, pui 2 aspirine, apoi le pisezi, pana acestea devin pulbere. peste aceasta pulpere pui 3 linguri cu miere si amesteci pana cand amestecul devine omogen. Aplici pe toata fata, si masezi usor timp de 2 minute. apoi clatesti cu apa rece. Si gata big grin. Mie mi-a fost recomandata de cineva care se pricepe foarte bine. Ai parte de un masaj placut, purificarea tenului, scapi de cosuri si vei avea si un ten curat. Acest tratament il aplici de 2-3 ori pe saptamana, pana scapi de toate cosurile si punctele negre. Apoi poti folosi de 2 ori pe saptamana o masca dpar din miere pentru a-ti mentine tenul curat. AI 2 avantaje: nu dai banii pe produse "speciale" iar 2... e facut de tine (tratamentulhee hee) daca mai vrei si alte tratamente foarte bune,. deya_an_andreea este id. meu. contacteaza-ma si nu o sati para raw. crede-ma ca stiu multe remedii pentru piele par si unghiiwinking pup. ciao :*

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Eu nu m-am confruntat cu astfel de probleme dar atunci când am mai avut coșuri am aplicat o mască pe bază de acid salicilic, tinctură de propolis înainte de culcare. Le usucă și trec în câteva zile fără semne.
Pa, pa.

| iulikka a răspuns:

Eu una nu mi-am dat cu, creme pe fata niciodata pentru ca am considerat ca-mi`o stric in schimb mi-am dat cu, ceaiul de musetel si scapam de cosuri...

| rapgirl123 a răspuns:

Eu folosesc o masca preparata de mine, in casa, care nu costa mult.
uite cum se prepara: intr-un vas mai mic, pui 2 aspirine, apoi le pisezi, pana acestea devin pulbere. peste aceasta pulpere pui 3 linguri cu miere si amesteci pana cand amestecul devine omogen. Aplici pe toata fata, si masezi usor timp de 2 minute. apoi clatesti cu apa rece. Si gata big grin. Mie mi-a fost recomandata de cineva care se pricepe foarte bine. Ai parte de un masaj placut, purificarea tenului, scapi de cosuri si vei avea si un ten curat. Acest tratament il aplici de 2-3 ori pe saptamana, pana scapi de toate cosurile si punctele negre. Apoi poti folosi de 2 ori pe saptamana o masca dpar din miere pentru a-ti mentine tenul curat. AI 2 avantaje: nu dai banii pe produse "speciale" iar 2... e facut de tine (tratamentulhee hee) daca mai vrei si alte tratamente foarte bune,. deya_an_andreea este id. meu. contacteaza-ma si nu o sati para raw. crede-ma ca stiu multe remedii pentru piele par si unghiiwinking pup. ciao :*

| DYsSsA a răspuns:

Incearca sa mananci mai putin gras si sa elimini zaharul din alimentatie.
Poti folosi o crema pe baza de zinc.
Nu-ti fa griji pentru ca acneea se manifesta doar pe perioada pubertatii.
Odata cu inceperea vietii sexuale active tu vei scapa de acest neajuns. Sau daca doresti sa scapi mai repede uite un link: http://www.romedic.ro/......_0108.html

| XK a răspuns:

@DYsSsA tu chiar crezi asta?laughing cum dracu, daca te f#ti dispare acneea? laughing gata, pun mana pe telefon, si imi sun nevasta laughing

| secretsisecret a răspuns:

Eu nu am avut asa ceva dar am gasit asta pe net si au mai practicat oameni de pe TPU si au spus ca au scapat deci asta e linkul:http://www.scapa-de-cosuri.eu/