Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cum ati scapat de acnee?

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dermatolog

| Myion a răspuns (pentru Adry05):

Am fost..si nu m-a ajutat cemi-a prescris!

| Adry05 a răspuns (pentru Myion):

Atunci incearca la altul care are recomandari mai bune, asa nici pe mine nu m-a ajutat primul dar al 2-lea m-a ajutat enorm

| georgiana999 a răspuns:

Dermatologul nu a stiut decat sa-mi dea pastile iar cosmeticienele doar sa-mi faca rani in locul cosurilor... Asa ca am ales sa incerc produse pana s-a ivit ceva sa mearga: folosesc un gel de curatare pe baza de uleiuri, apoi Toner, apoi pulverizez apa termala de la Avene si in final protectie solara cu tratament de la Effaclar. Seara imi place sa mai folosesc produse care sa usuce cosurile( Eryfluid ). Daca nu vrei neaparat o rutina cu mai mult de 2 produse, incearca un gel de curatare care s nu contina sapun si neaparat protectia solara de la Effaclar ( te ajuta si la pete si la prevenirea lor )

| kar1GaNNN a răspuns:

Încă nu am scapat complet, chiar dacă am folosit tot felul de creme si solutii. Nu stiu ce as mai putea sa fac.

| Myion a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Eu am auzit ca sapun din arbore de ceai de la thursday plantation e bun.

| Lostlyric a răspuns:

Depinde ce tip de acnee ai. Tratamentul cu Roacutane nu se ia NICIODATA daca acneea ta este superficiala. Roacutane se ia cand ai acnee chistica. Cosuri mari care par similare cu nodulii. Si acest tratament se ia DOAR sub aviz si control lunar al medicului dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tratament cu Roacutane

| Myion a răspuns (pentru anonim_4396):

Cat timp?

| anonim_4396 explică (pentru Myion):

Sunt in tratament de 2 luni, mergi la Dermatolog si propune-i stie el sa facã, iti trebuie si analizele facute.
Depinde de cat de severã este aceea

| porcarumadalina a răspuns:

Eu ma spal dimineata si seara cu sapun, si apoi ma dau cu o crema de fata.

| Myion a răspuns (pentru porcarumadalina):

Ce fel de sapun folosesti?