| AHappyMan a întrebat:

Ce tratament naturist imi recomandati pentru oxiuri ( nu vreau d-alea de pe net ca nu folosesc... ceva mai eficient ). Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Tratamentele naturiste nu prea sunt eficiente in acest caz.

Schema clasica este cu Albendazol pe care insa trebuie sa ti-l recomande si dozeze un medic.

| CARMENCITA a răspuns:

Ceva eficient e tratamentul cu medicamentele prescrise de medic in urma analizelor.Si mie imi plac tratamente naturiste, dar din experienta mea si a altora si intreband medici nu scapi decat cu medicamente prescrise de medic. Daca ti-ai facut analizele probabil ti-a spus si ce tratament sa urmezi.Naturist cum vrei tu previi sau iei un tratament naturist pe langa cel medicamentos, dar intrebi medicul.Si nu crede ce zic unii pe net ca daca mananci usturoi mor viermii sau bacteriile.Fa analize, mergi la medic si urmeaza tratamentul.In viitor se poate sa aflam ca anumite plante vindeca.Deocamdata nu stim sau doar unii stiu.Asa ca urmeaza tratamentul si ai grija sa previ adica sa nu mai ai astfel de probleme.Si fierbe laptele daca ai lapte de la tara ca daca nu-l fierbi te infestezi cu limbrici.

| CARMENCITA a răspuns:

Ceva eficient e tratamentul cu medicamentele prescrise de medic in urma analizelor.Si mie imi plac tratamente naturiste, dar din experienta mea si a altora si intreband medici nu scapi decat cu medicamente prescrise de medic. Daca ti-ai facut analizele probabil ti-a spus si ce tratament sa urmezi.Naturist cum vrei tu previi sau iei un tratament naturist pe langa cel medicamentos, dar intrebi medicul.Si nu crede ce zic unii pe net ca daca mananci usturoi mor viermii sau bacteriile.Fa analize, mergi la medic si urmeaza tratamentul.In viitor se poate sa aflam ca anumite plante vindeca.Deocamdata nu stim sau doar unii stiu.Asa ca urmeaza tratamentul si ai grija sa previ adica sa nu mai ai astfel de probleme.Si fierbe laptele daca ai lapte de la tara ca daca nu-l fierbi te infestezi cu limbrici