| anonim_4396 a întrebat:

Ce tratament trebuie sa urmez pentru a ma vindeca de ptoza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ce fel de ptoza? Palpebrala? Daca e intr-o paralizie Bell (faciala periferica) se va remite incet incet, eventual cu electrostimulare. Daca este intr-un sindom Horner (in cancerul pulmonar) sau in urma unui accident vascular cerebral, nu prea ai ce sa-i faci.
Daca e altfel de ptoza, revino cu detalii.