| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuıe sa manancı ca sa nu te ıngrası

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Oricum sunt 1001 de diete, dar zic eu sa mananci cat mai putin si echilibrat este cheia. In plus un consult medical care sa stabileasca si din ce cauza te ingrasi este indicat. Dupa ce toate analizele sunt facute si s-a stabilit ca nu ai, sau ai ceva la glande... trebuie sa mergi la un nutritionist. Eu asta am de gand sa fac. imi pare rau ca am lasat timpul sa treaca fara sa actionez.

3 răspunsuri:
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Poi e ca si cum ai tine post nu trebuie sa mananci alimentele de origine animala... ele contin cea mai multa grasimesadsadsad

| mariazet45 a răspuns:

Mai bine ai intreba ce nu trebuie sa mananci, dar daca vrei sa stii ce trebuie sa mananci e bine ca nu ai ajuns la stadiu ce nu trebuie. TREBUIE sa mananci cat mai multe fructe, legume crude si sa nu asociezi cartofii cu painea, orezu cu painea, sa mananci cat mai putin, sa mesteci cat mai mult si sa faci miscare

| julie a răspuns:

Asta depinde de tipul de organism a fiecarui om...ca sa nu te ingrasi poti incerca sa ai o dieta echilibrata.bazata pe alimente proaspete si sa nu faci excese... dar in acest lucru te poate ajuta cel mai bine un nutritionist...