| lorenaciocanta2 a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa imi scada burta? In afara de abdomene

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ğözde a răspuns:

Paiii. pentru inceput, nu cred ca e posibil sa slabesti numai intr-o anumita zona, daca slabesti, slabesti peste tot. Eu, de exemplu, sunt plinuta, sa zicem, adica am si eu burtica, dar am slabit 3-4 kg intr-o saptamana, ceea ce e destul de bine. thinking si nu cred ca e posibil sa scapi de burta fara abdomene, macar 15-20. Deci, nu tine nicio dieta si nu te infometa, mananca fara paine, alearga vreo 20-30 de minute pe zi si fa abdomene cate poti, eu asa am reusit thinking si sunt abia la inceput. Sper sa rezolvi problema asta :*.

2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Uite cateva sfaturi care iti vor fi sigur utile: http://www.i-medic.ro/articole/slabeste-sanatos

| KILLER123 a răspuns:

1.nu minca fast food/mincare nesanatoasa
2.ar trebui sa te duci la fitness sau sa urmaresti de acasa niste exercitii de slabire rapida