| ILoveKG a întrebat:

Voi ce fel de exercitii faceti pentru a arde grasimea de pe burta in afara de abdomene?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Pai abdomenele nu ajuta cu NIMIC la capitoulul "grasimea de pe burta".

Exercitiile cardio ajuta : alergat, inot, bicicleta, saritul corzii, etc.

Eu prefer sprinturi si sarit coarda.

| ILoveKG explică (pentru Cosmin86):

Chiar deloc, deloc nu ajuta?

| Cosmin86 a răspuns (pentru ILoveKG):

Pai cu ce sa ajute, sunt exercitii de masa musculara, NU de slabire.

Pentru ars grasimi, cardio : alergat, inot, bicicleta, etc. antrenamente de 1 ora.

Fa 500000000 de abdomene, o sa vezi ca ai slabit 10 grame. Si poate asa te inveti minte.

11 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Alergare timp de 30 minute fara oprire.
P.S. Eu nu-s gras deloc am 15 ani, 55 kg, dar iti zic doar, pentru ca asa facea o matusa de a mea.

| ILoveKG explică (pentru kar1GaNNN):

Dar se arde grasimea de pe burta... nu doar se intareste musculatura de la picioare?

| kar1GaNNN a răspuns (pentru ILoveKG):

Musculatura nu ti se va intarii daca esti gras.

| Cosmin86 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

De ce sa nu se intareasca? Alt "destept".

Apuca-te de sah

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Cosmin86):

laughing, auzi la el, documenteaza-te ma.

| Cosmin86 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Ma documentez de ani de zile + propria experienta.

Muschii se intaresc si cand esti gras ( in perioada de masa musculara TOTI bodybuilderii pun si grasime ).

Si apoi la definire, arzi grasimea si raman muschii.

Asta e ceva vechi de cand a aparut sportul asta.

Copil mic, sa ai si tu 10 ANI de sport si apoi ma contrazici pe mine happy

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Cosmin86):

Poate ai tu mai multi ani ca mine, eu fac sport de 6 ani, si am invatat si eu intr-atata timp ceva din toate probele astea sportive.

| Cosmin86 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

De ce nu te documentezi despre perioada de "masa" cand pui muschi + grasime si perioada de definire, cand raman doar muschii?

Uite o sursa :
http://www.cristianmargarit.ro/2011/02/antrenament/masa-vs-definire

Muschii se intaresc sub grasime, doar ca nu-i simti din cauza grasimii. In schimb o sa-i simti si o sa-i vezi ca lumea dupa definire.

Poti sa-ti dai seama ca s-au intarit prin faptul ca-ti creste forta, asta e un indicator in perioada de masa.

| mbzba a răspuns:

Fuga,daca vrei sa arzi grasimea incet si mult timp, daca vrei sa faci muschi fuga la viteza.