| catalinadeyya a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa nu ma mai doara stomacul la menstruatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dmm a răspuns:

Nu poti sa faci nimic ca sa nu te mai doara. Poti sa iei doar niste pastile ca sa mai ameliorezi durerea : No-spa,Nurofen(sunt cele mai bune),sa stai relaxata pe pat, si sa pui o compresa cu apa calda pe burta, sau chiar o sticla cu apa calda.Multa sanatate!:*

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! te doare stomacul sau te doare burtica? Daca ai spasme si daca nu iti poti da seama mai bine ce anume te doare incearca sa iei No-spa 40 mg- rezolva atat stomacul cat si burtica- durerea data de ciclul menstrual.
poti incerca si niste ceaiuri: tei, lavanda, sulfina, melisa, paducel ca sa te mai linisteasca un pic.
Ai putea incerca sa pui niste comprese calde in locul cu problema si sa stai la caldurica in pat.
Durerea mai poate fi rezolvata si cu nurofen, ketonal, diclofenac, indometacin-supozitoare, insa daca ai probleme cu stomacul sunt de evitat- sau poti folosi indometacin supozitoare in cazul asta(dimineata si seara)
Evita consumul de sare, prudenta daca suferi de astm, boli ale stomacului- ulcer, gastrita, reflux

| sebiku a răspuns:

Am auzit de la o prietena, ca ia calciu, incearca si tu :*

| MaryAlexx a răspuns:

Ia niste pastile impotriva durerilor menstruale.

| MaryAlexx a răspuns:

Ia niste pastile impotriva durerilor menstruale.de preferat de la Nurofenwinking