| kate68 a întrebat:

O intreabare oarecare ca multe altele :
Ce medicament trebuie sa iau sa nu ma mai doara stomacul in timpul menstruatiei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lavi15 a răspuns:

Nu ar trebui sa te tratezi dupa ureche!winking mai bine mergi sa te consulte o asistenta, sau sa mergi sa intrebi la o farmacie si iti v a spunewinking Sper ca ti am fost de ajutorwinking:d

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu iei niciun medicament fără acordul medicului. Cel mult poți bea ceai de mușețel/sunătoare îndulcit cu miere de albine.
Sănătate.
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dismenoreea reprezintă un lucru normal, care nu trebuie să-ţi dea motive de îngrijorare. Majoritatea adolescentelor trec prin aşa ceva. Durerile pe care trebuie să le suporte sunt provocate de crampele uterine şi de eliminarea substanţelor chimice din organism. Încearcă să nu te mai gândeşti la asta, ocupă-ţi timpul cu ceva care îţi distrage atenţia.
Fă-ți un ceai de mușețel îndulcit cu miere, pune apă fierbinte într-o sticluță și ține-o pe burtă în timp ce stai întinsă și relaxată, în pat. Dacă durerile nu cedează, ia o pastiluță de NO-SPA.
Sănătate!

| ioana1704 a răspuns:

Iti trebuie un antiagic; incearca supozitoare lizadon sau tablete Vidan.

| FemeiaPisică a răspuns:

Bună,
Poţi să iei un Nurofen dacă eşti pe stop şi te doare burtica.
Sau poţi să pui o sticluţă de apă caldă pe burtă şi o să îţi treacă.

| XxblackangelxX a răspuns:

Aolin ca e cel mai bun