| Crisssa25 a întrebat:

Ce trebuie sa fac daca imi intarzie ciclul menstrual? Sunt cam 2 sau 3 zile si nici nu am vreun simptom

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In astfel de situatii, este indicat sa incerci sa te informezi cat mai corect in privinta motivelor care pot genera astfe de ''intarzieri''. Accesand urmatorul link : https://www.andreearaicu.ro/sanatate/intarzie-menstruatia/
vei obtine raspunsul corect de la medicul Dr. Amelia Milulescu, medic specialist obstetrica – ginecologie, la Institutul Sanului. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Ce vârstă ai?

| Crisssa25 explică (pentru Andreeush):

17 dar mai am 2 luni si fac 18

| Andreeush a răspuns (pentru Crisssa25):

Ai avut vreun contact sexual?

| Marius22222222222 a răspuns:

Cati ani ai?

| Crisssa25 explică (pentru Marius22222222222):

Aproape 18 ani

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Crisssa25):

Daca stii ca ai avut contact neprotejat dupa 21 de zile de la contactu sexual fa un test de sarcina