| TudorFox a întrebat:

Ce trebuie sa faca un om cu hematemeza dupa externare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Sa urmeze sfaturile doctorului, tratamentul prescris, sa se odihnească, sa aiba grija ce/când/cum/cât mănâncă și sa meargă la următorul control atunci când e programat.

| TudorFox explică (pentru WhiteLife):

Si se mai vindeca boala asta?

| WhiteLife a răspuns (pentru TudorFox):

Nu am idee. happy ceea ce am scris sunt lucruri generale, care se aplica în cazul oricărei externari. Poate dacă discuți cu medicul detalii reușești sa afli ceva. Din ce am citit pe net, ma gândesc ca dacă hemoragia e din cauza ulcerului, dacă se vindeca ulcerul, scapi și de hemoragie. Cel mai sigur e sa mergi la un consult, poate la un specialist (la un cabinet privat), pentru ca situația ta a fost grava, ai ajuns la spital. Multa sănătate!