| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa mananci cand te doare stomacul? Asta e singurul simptom.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

1-2 banane, orez nu crud. Sau un ceai fara zahar (nu ceasca recomand cana) mi.a dat roade intr-o seara.

| Bizon95 a răspuns:

Depinde, de durere
cel mai bun si cel mai repede poti sa iti faci un ceai de menta fara zahar
altfel orez fiert cu FOARTE putin zahar (doar cat sa il simti, vag)
mie de exemplu bananele imi dau aciditate, iar unii se baloneaza de la orice lactate
mai e si o lingurita de bicarbonat de sodiu alimentar... ajuta la MULTE, MULTE!

dar, daca nu iti trece, ATUNCI DOCTOR, poti sa ai o tona de probleme cu stomacul, si durere care nu trece poate duce pana la ulcer perforat din care poti sa mori

| OriceEstePosibil a răspuns:

Evita lucrurile prajite, dulciurile, carnea tocata gen( sarmale, ardei umpluti, mici, etc.) Si eventual mergi la medic.

| Ceausescu95 a răspuns:

Un aliment preferat de către mucoasa stomacului sunt bananele, mai au denumirea de pansament gastric