| Karmesytta a întrebat:

de 2 zile ma doare stomacul,dar nu continuu ma doare, ma lasa si tot asa.Simt asa ca o arsura sau genul cand nu mananci si te doare stomacul, chiar daca am mancat simt asta si cand mananc dupa ce inghit cateodata ma doare.Cred ca durerea a inceput dupa ce am luat un parasinus cand eram nemancata.Ce ar putea fi?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gaming_Zarzung_1985 a răspuns:

Pai bea o pastila de flora intestinala o data pe zi (dupa ce ai mancat) dar ai grija sa fie 24 de ore neaparat si daca nu merge atunci du-te la spital xD

4 răspunsuri:
| MiruD a răspuns:

Nu ai respectat mesele principale ale zilei, si stomacul tau a avut de suferit.
Si eu ma confrunt cu o situatie similara. Mananc o data in zi, maxim de 2 ori. Si mai am si eu dureri de stomac. Nu cred ca sunt bune pastilele sau alte prostii. Nimic nu e bun, decat ceea ce faci tu in casa.
Asa ca, daca ai sunatoare (sau i se mai zice si pojarnita), fa ceai, si il bei in loc de apa.
O saptamana ar fi indicat sa bei ceai, dar daca simti ca nu poti, macar cateva zile. Si nu ii pui zahar sau miere sa il indulcesti. Il bei asa cum e el. E foarte bun pentru durerile de stomac. Intotdeauna m-am facut bine cu aceasta planta.
E un pic amar, dar sa nu-ti faci greata. E foarte sanatos. Dupa parerea mea, e cel mai bun "medicament" pentru durerile de stomac.
Incearca! Nu o sa mai ai nimic!

| DnFn a răspuns:

Ia un omez, omeran pentru stomac si o sa iti treaca. Daca durerea continua fa o vizita la medic.
Sanatate si o seara placuta!

| handmade534 a răspuns:

Nu mai lua pastile fara ca sa fi mancat inainte. Posibil sa iti fi iritat stomacul. Ia un pansament gastric.

| petry02 a răspuns:

Mananca biscuiti, ei iti absorb acidul din stomac.