| karrry9999 a întrebat:

Ce vaccin se face in clasa a noua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Toti elevii care nu au primit vaccin in cl a 8 a fac in cl a9 a vaccinul DT-difterie si tetanos-care prelungeste imunitatea dobandita de la dozele anterioare.

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Niciunul
Acuma depinde si de liceu dar noi nu am facut nici un vaccin happy

| BassHunter13 a răspuns:

In clasa noua nu se mai face nici un vaccin!

| Gimihumulukuakua a răspuns:

Anti-prosssti! Din clasa a9a incepe. laughing

| Bugabuga12365 a răspuns:

Pai daca nu l-ai facut pe cel din clasa a 8-a..care tine 10 ani si nu mai stiu pentru ce era. taieturi cred..ar trebui sa- l faci anul asta, nu cred ca trebuie facut altul

| MatzaNeagra a răspuns:

Cei care nu au facut vaccinul in clasa a 8-a o sa faca in clasa a 9-a antitetanos.