| anonim_4396 a întrebat:

Ce vitamine îmi recomandaţi? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! mai intai fa-ti un set de analize, apoi in urma rezultatelor, medicul de familie constata daca ai un deficit/nu de vitamine si iti va recomanda ceia ce ai lipsa, dar e sezonul fructelor si poti profita din plin, atentie insa la glicemie.
O zi minunata sa aihappy

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Din consumul zilnic de fructe și legume vei avea o doză maximă de vitamine.
Pa, pa.

| Dumnezău a răspuns:

Cele de la OZONE.Sunt adevarate bombe energetice, un pahar de 250 ml facut dintr-un comprimat efervescent de OZONE, face aproape la fel de mult bine la aportul energetic al subiectului ca un pahar de Red Bull.Partea buna fiind ca anxietatea crescuta si puseurile de ADD, ce apar odata cu consumul de energizante, nu apar si cand iei vitamine, chiar daca cele de la OZONE au 225-250% din DZR la destul de multe vitamine, aproape 100% la acid folic, magneziu, fier si sodiu.Asta la doar un comprimat.La 3-4 esti Speedy Gonzales, la 7 esti Flash, de la 10 in sus dai de aritmie, iar de 15-16, esti kaput, deci atentie sa nu faci supradozaj, dar nu prea ai cum sa faci, decat daca esti pustan teribilist.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Le găsesti în fructele si legumele de sezon.

| Cosmin86 a răspuns (pentru floresdemayo):

Fructele au o cantitate mica de vitamine si legumele la fel. Cele mai multe vitamine gasesti in miere, oua, unele organe de animale ( ex. ficat ), etc.

| floresdemayo a răspuns (pentru Cosmin86):

Fiecare crede ce vrea. Ramai la cunostintele tale, nu te-am intrebat nimic.OK?