| AvalohAlyn a întrebat:

Ce vitamine recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Pentru stari de oboseala, cea mai buna vitamina e somnul. Intre orele 21-00. Atunci somnul e cel mai eficient si dimineata te vei trezi mai odihnit. Dar noua nu ne prea convine sa ne culcam asa devreme, nu? happy Mai bine bagam in noi vitamine, chestii prelucrate industrial (eu cred ca nu se compara vitaminele naturale cu cele luate de la farmacie), decat sa ducem o viata echilibrata. Deci, da fuguta la somn cel tirziu la 10 timp de cateva zile, si mai apoi vei vedem ca nu mai ai nevoie de vitamine.

| CuriousStuff a răspuns:

Vitaminele pe care le iei din fructe si legume. Cele mai bune.winking
Daca ai o dieta echilibrata si nu tii niciun regim alimentar iti iei absolut toate vitaminele si nutrientii din mancare, nu ai nevoie de suplimente.
Sanatate!

| Daniel9988 a răspuns:

Pai daca nu ai lipsa de vitamine nu lua dupa ureche ca se acumuleaza hepatic si nu e bine.Fa analize de sange(vezi si tu un calciu, un magneziu si vitaminele cum ar fi C si D).Du.te la farmacie, arata analizele la farmacist, aata daca nu stii sa le interpretezi, iar respectivul iti va da un medicament daca e cazul.Multa sanatate!

| nugasescusernameliber a răspuns:

Cele naturale, din fructe si legume luate din piata de la tarani. Pentru organism obosit sunt foarte bune produsele apicole (polen, miere), seminte si nuci crude (semintele de chia sunt excelente), suc de orz verde, bitter suedez, suc de morcovi si telina facut in casa, etc, etc.
Stiu ca e mai comod sa inghiti o pastila, dar ti-a recomandat-o vreun medic? sau le iei de capul tau?

| papuciirupti a răspuns:

Vitamax
dar mai bine fugi pana la medic si e mai sigur dupa un consult si cu oboseala asta

| HLucian a răspuns:

Salut. Depinde pentru ce ai nevoie. Iti recomand vitamina C organica, deoarece nu are restrictii sau reactii adverse. Consuma cate 3, 4, 5 comprimate zilnic fara griji. Ajuta imunitatea.

| AvalohAlyn explică (pentru HLucian):

Pentru stari de oboseala.

| Idfkap a răspuns:

Buna! Iti recomand vitamine care de origine naturală, procesate natural. Formule concentrate, fara gluten, fara conservați sau adaosuri de zahăr! Suplimentele in forma lichida care isi mențin puritatea. Poti încerca un set de vitamine cu numeroase certificate, cu o calitate premium. Setul day and night susține regenerarea corpului, ajuta la îmbunătățirea sistemului imunitar, a tractului digestiv si susține sănătatea inimii si a vaselor de sange. Un complex cu adevarat complet! http://rusuluiza.myduolife.com/......t-set.html Poti citi mai multe sau chiar poti descoperi mai multe produse pentru tine!