| bbbbbogdan121 a întrebat:

Ce vitamine sunt necesare cresterii in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Deliadelias a răspuns:

Vitamina A, B12, C, E.

3 răspunsuri:
| blablabla66 a răspuns:

Baschetul, daca ai pana in 14 ani, daca nu, nu mai ai ce face.

| Cosmin1986 a răspuns (pentru blablabla66):

Baschetul NU ajuta la crestere nici daca ai sub 14 ani, asta e doar un mit pentru COPIII MICI SI PAMPALAI care nu au citit o carte de anatomie in viata lor.

| blablabla66 a răspuns:

Jason2015, sunt medic, cred ca am citit mai multe carti decat tine, asa ca gura mica. Si orice prost stie ca sportul regulat si intens, in special baschetul si handbalul dezovolta progresiv dar eficient atat musculatura cat si intreg corpul. Du-te intreaba un medic si fa-te de rusine.