| anonim_4396 a întrebat:

In timpul unei ejaculari ce cantitatea de proteine,vitamine necesare cresterii se elimina, e o cantitate normala? de cate ori pe saptamana se permite sa faci acest viciu?

10 răspunsuri:
| consilierultau001 a răspuns:

Nu este un numar fix de ejaculari, tot ce trebuie sa faci este ca in paralel cu sexul sa ai o alimentatie bogata

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Intreaba un doctor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Vezi aici dacă spune ceva,
http://www.divahair.ro/......rului_tau!
Te pup!

| Pitzipoanca a răspuns:

Duuude, nu stiu ce fumezi, da' iti da filme.
Retrage-te la manastire ca sa nu mai "faci vicii".

| Sergiu1996 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Lasa criticile, dependent-o...

| Pitzipoanca a răspuns (pentru Sergiu1996):

1. Dependenta de ce?
2. Nu e corect "dependent-o". Hai puna mana pe o carte. Sau macar nu mai posta daca nu stii cum e corect.

| Sergiu1996 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Puna-pune*,esti praf...

| Pitzipoanca a răspuns (pentru Sergiu1996):

La mine a fost un typo. Tu nu cunosti limba romana. Te poti consola acum cu gandul ca "Poi si tu ai gresit, ngng" dar stim amandoi ca e doar consolarea impotentului.
Nu se mai scoala, da' ce frumos atarna...

| Sergiu1996 a răspuns:

Esti perversa, am locul II la romana...

| RandomGirl a răspuns:

Am citit ca daca te masturbezi de cel mult 5 ori pe saptamana previ aparitia cancerului de prostata, acum nu stiu cat adevar exista in aceasta afirmatie.
Sperma este formata din diferite minerale si vitamine. Spre exemplu, ea contine proteine, calciu, lecitină, magneziu, fosfor, testosteron, potasiu, vitamina B12, zinc, enzime, si multe alte elemente. Aceste lucruri sunt vitale pentru organismul uman si pentru dezvoltarea lui normală, in special in decursul formării lui: in adolescenta si in anii urmatori acesteia. Masturbarea excesiva, si nu numai, face ca aceste elemente sa fie eliminate din corp fară masură. De exemplu, in acest fel se poate ajunge la Osteoporoză, o boală care se caracterizează in principal prin lipsa calciului din oase, aceasta ducand la randul ei la fracturi osoase grave.