| cucaracia a întrebat:

Stie cineva care este secretul cresterii in inaltime?

15 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Genele dobandite de la parinti.Aaa.si sportul te mai ajuta, cateodatá.

| Ana a răspuns:

Pai nu-i niciun secret, poate sportul dar nu in toate cazurile
depinde si ce inaltime au parintii tai, dar sa stii ca am mai intalnit cazuri in care copilul este mai inalt k parintii
da u cati ani ai?

| adrianhasde a răspuns:

Bei mult lapte, vorbesc serios, eu personal am crescut 12 cm in 2 ani de zile cand eram in clasa a 6, si am beam mult lapte.

| cucaracia explică:

Eu nu beau lapte deloc. Am 14 ani si 1. 65.

| shishilik a răspuns:

Sportul, in special baschet, handbal...in general, sportul...

| MADALINAAAA a răspuns:

Faci baie in danoninolaughingstii tu.ca sa cresti marelaughingglumeamstraight face
Poi ca sa cresti in inaltime conteaza foarte mult de genetica. daca parintii tai sunt mici in inaltime, tu nu ai cum sa-i ajungi cu foarte mult...incearca sa joci bascket, un sport care iti place...

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Nu exista un secret. Trebuie sa ai o alimentatie cumpatata si echilibrata: bogata in fructe, legume de toate felurile, carne si mai ales lactate. Eventual poti incepe sa iei calciu, sa dormi mai mult, sa faci un sport gen inot sau basket, care garantat te vor inalta!

| VladRO a răspuns:

Genele de la parinti, la mine in familie, mama are 1, 80, si tata are 1, 90, si eu am 13 ani si am 1, 82... happy nu am facut niciun sport, fac agasa gantere in fiecare zi pentru piept, biceps si triceps, si cresc in continuare, am avut un puseu de crestere acu 2 ani dar de atunci cresc putin, 1 centimetru, 2 pe an

| AndreeaDeea56 a răspuns:

Sportul.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voleiul.bachetul.inotul te ajuta sa te dezvolti armonios. sau depinde si cat de inalti sunt parintii tai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noaptea inante de culcare si dimineata intindete cat de tare poti ...la maxim si vei fi uimita de ce inaltime vei avea am un cd (contact id de mess: arti_nica15

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.scribd.com/......in-7-Weeks

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu unul am inceput saptamana trecut un antrenament cu sarituri (cam 20 cat de sus poti) si am vazut in multe locuri acesta metoda recomandata impreuna cu basketul tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...secretul cresterii in inaltime il poti gasi in unele carti de gen pe care le gasesti pe tot internetul, cel mai ieftin pe care l-am gasit a fost pe http://www.secretulcresterii.tk/. Depinde ce informatii sunt, dar eu cred ca este adevarat!