| user5493 a întrebat:

Ceaiurile hepatoprotectoare de la fares sunt bune pentru sanatate? sau fac mai rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Firma Fares este printre putinele firme bune care livreaza plante de calitate. Ai incredere in ei!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consumă ceaiuri din plante (la vrac), nu pliculețe deoarece acțiunile lor benefice sunt reduse la jumătate prin presarea acestora.
Ceaiurile merg în paralel cu tratamentul medicamentos și dietetic.
Sănătate!
Pa, pa.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Daca ai o afectiune hepatica serioasa,nu numai ceaiurile sunt indeajuns. Dar,desigur, plantele sunt benefice pentru organism si pot fi luate in paralel cu tratamentul medicamentos, dar pentru intretinere, simptomatologie, sunt foarte bune. Ceaiurile de la Fares sunt foarte bune.Sanatate.

| user5493 explică (pentru gbrltdr):

Pai inca nu indeplinesc criteriile pentru tratamentul medicamentos.pot fi bune si hepatoprotectoarele Liv 52, Silimarina sau altele? amelioreaza fibroza? dr mea nu mi-a recomandat nimic, dar am auzit ca nu strica plantele(ca si hepatoprotectoarele tot din plante sunt-suplimente nutritive)

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, sunt bune pentru sănătate!

Aceste ceaiuri sunt adjuvante - te ajută în tratarea bolilor hepatice - vezi diverse ceaiuri şi la linkul :
http://www.prohepato.ro/ceaiuri/

http://www.daciaplant.ro/products/view/208-ceai-de-anghinare

http://www.magazin-naturist.ro/......isan--2025

Toate cele bune şi multă sănătate.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Aceste ceaiuri sunt chiar foarte bune, chiar ti le recomand.
Te pup.

| Max234 a răspuns:

Sunt bune