| anonim_4396 a întrebat:

Va plac ceaiurile? De care beti? Ce firme cumparati? Fares am auzit ca sunt cele mai bune.

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Tot Fares iau si eu.

| Bondarel99 a răspuns:

Eu beau ceai de musetel, menta, tei, sunatoare si cam atat. Dar nu foarte des.
Cele din fructe sunt o mare minciuna, nu e nimic natural in ele, au coloranti si arome artificiale deci mai bine bei suc gen Fanta decat un ceai de fructe.

| supadeceapa a răspuns (pentru Bondarel99):

Ai încercat ceaiul de piersici și mango de la Belin? E combo-ul perfect, singurul ceai de fructe care îmi place și are un miros super.

| Bondarel99 a răspuns (pentru supadeceapa):

Nu le-am incercat chiar pe toate. M-ai facut curioasawinking
Pana acum toate aveau miros artificial de la o posta.

| supadeceapa a răspuns (pentru Bondarel99):

Așa sunt astea la plic, eu mi-am mai luat de la Fares pungi din astea, dar trebuie să stai și să-l strecori laughing.
https://fares.ro/produs/ceai-cu-merisoare-si-coacaze-la-punga/

| Bondarel99 a răspuns:

Chiar am vrut sa verific o data. Am mers in Carrefour si am cautat printre sutele de feluri de ceaiuri unul de fructe care sa nu aiba arome si coloranti adaugati. Am gasit unul singur, cand am ajuns acasa si am baut am constatat ca nu are absolut niciun gust, din contra era si un miros neplacut.

| Andreeush a răspuns:

Da, îmi place să beau ceai de tei cu lămâie, mușețel, mentă, busuioc.

| SilentRain a răspuns:

Da, de tei, menta, lămâie mușețel și ceai verde câte o data

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

GoldPlant au și ei ceaiuri bune. Beau multe. Acum am o combinație de tei, soc, cimbrisor, roiniță, menta si rooibos love struck.

| Eireann a răspuns:

Sunt in UK si aici se bea ceai negru cu lapte, in special English breakfast. Am primit de la un prietenul un ceainic din sticla transparent si niste bilute de ceai care atunci cand le pui in apa fierbinte "infloresc".

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Mie-mi plac la nebunie. Nu am un număr exact, dar pe lângă cele clasice(mentă, musetel, cimbrişor de câmp, sânziană, coada şoricelului etc) prefer şi câteva mai 'exotice', de exemplu: ging-seng, Earl Grey, ceai de trandafir, negru, verde etc.
În mare parte, prefer să le culeg eu, dar când nu găsesc o plantă iau, totuşi, de la Fares.