| LostInTheChaos a întrebat:

Ceau
Acum 2 saptamani mi-am facut un septum piercing. Tipa respectiva mi l-a dat stramb, asa ca m-am dus sa imi dau azi din nou la altcineva pentru ca se presupune ca in 2 saptamani se vindeca.Dar cand tipul a vrut sa imi bage acul,a inceput sa sangereze si a durut chiar daca imi daduse cu anestezic(ambele lucruri fiind anormale). Tipul respectiv a spus ca gaura data de prima fata nu se vindecase, fiind ceva ciudat pentru ca trecuse suficient timp, si a zis sa revin altadata.Intrebarea este: cum pot face sa mi se vindece gaura rapid? Si exista riscul sa ajung la vreo infectie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Pentru septum se face o incizie serioasa, nu e ca gaura de cercei in lobul urechii. Tu te lasi gaurita de oameni care nu sunt medici, si ai vrea sa nu existe nici macar riscul unei infectii? Ma rog. La tine nu mai vorbim de riscuri, o infectie, sper cat mai usoara, este sigura.

| Daniel9988 a răspuns:

Nu stiu de ce isi tot ciuruiesc unii fata pentru niste pierscinguri.Tot mi se par demodate rau de tot.Marile vedete de la Hollywood, marii designeri, creatorii de moda, i-ai vazut vre-odata cu belciuge in nas? Zici ca-s tauri spanioli.