| ChocolateDroid a întrebat:

Pot sa imi fac septum ( gaura in nas ) singura cu acul? Sau in ureche?

15 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Risti sa se infecteze.Mai bine te duci la un salon, nu este scump.

| monyk a răspuns:

Buna, nu e bine sa iti faci singura pentru.ca te poti infecta, mai ales gaura in nas...mai bine nu.
O prietena si-a facut gaura cu acul in ureche dar ii s-a umflat si nu putea sa poarte cercelul.

| G a răspuns:

Stii ca septul este un cartilagiu nu? laughing asa ca nu prea intra acul, trebuie sa mergi la un salon de piercing sa-ti faca.
in ureche mai merge, dar trebuie sa lucrezi curat, cu ace sterile sau dezinfectate la flacara etc.

| 80Cris a răspuns:

Nu, nici vorba!

| Cleona a răspuns:

Nu! te-ai putea infecta, sa nu mai vorbim de cat te-ar durea si ce vor spune parintii tai!

| andreyusnice a răspuns:

Poti in ureche dar este foarte greu si iti poate ramane urechea paralizata daca nu esti experta.Si sa nu-ti faci pentru ca te va durea, acul iti va scapa si cine stie ce sa ve intampla.In nas nici atat. Du-te la un specialist si te va rezolva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poti sa iti faci. adica eu mi-am facut si in ureche singura si in nas si in buza.si chiar nu doare cum zic alti.si nici nu mi s-a infectat

Răspuns utilizator avertizat
| AnnonnyMa a răspuns:

De ce nu iti faci cu cercelul? eu mi-am facut singura in nas, dar am facut-o putin cam sus si a trebuit sa o las sa se inchida

| SunnyDay79 a răspuns:

Poti sa iti faci gaura singura cu acul dar mai bine nu incerca ca o s-o patesti

| Maryaaaaaa a răspuns:

In nas e foarte dureros si te poti infecta daca nu stii cum sa-ti dai.in ureche majoritatea isi dau singuri.

| KristianaLee a răspuns:

Chiar azi mi-am facut acasa singura si nu doare deloc e o durere suportabila ia-ti un ac steril de la farmacie apa oxigenata si baneocin si un pierce normal NU DOARE

| Ana_Chiru_1997 a răspuns:

Da, potioh go on nu e mare chestie

| samaraa a răspuns (pentru Ana_Chiru_1997):

Da are dreptate si eu am in septum in limba si in ureche facute acasa.big grinDacum e treaba ta daca chiar vrei

| MetalHead04 a răspuns (pentru samaraa):

Ei bine septumul nu era in nas?laughing zic si eu.