| FallingDown a întrebat:

Ceva pentru cosuri? sa treaca si repede daca se poate. FundITA happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| robertpaul a răspuns:

Vor trece de la sine dupa 18-20 de ani.Din batrani se zice ca trebuie sa schimbi sangele, sa iti treaca acneea.Nu te stresa prea mult, comporta-te normal.Sunt probleme normale de adolescent.Nu incerca sa le storci, ca s-ar putea sa agravezi situatia si-ti vor ramane semen.Incearca sa te speli de cel putin 3 ori pe zi cu un sapun, pentru fata si evita mancarurile grase.Si cauta sa nu-ti mai atingi fata cu interiorul palmei, doar dosul.ciao

| Azµre a răspuns:

Tinctura de cimbru și cea de propolis happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Amestecă un sfert de măr ras cu o linguriţă cu vârf de miere pentru a obţine o mască naturală şi eficientă cu efect antiacneic. Dacă mierea este foarte groasă, poţi adăugă şi puţină apă la mască ce se ţine pe faţa timp de 20 de minute.
Te pup!

| BogdanLuca a răspuns:

Degeaba spuneti de Zineryt, retin si alte chestii deoarece nu se stie ce tip de acnee ai ( vulgara, chistica, rozacee ..etc ) iar fiecare dintre aceste creme trateaza un singur tip de acnee!
Du-te la un dermatolog care va stabili tipul de acnee de care suferi si iti va prescrie un tratament!
Nu te da cu toate solutiile care iti distrug tenul, usuca si pana la urma nu isi fac nici efectul, strici si o gramada de bani si inrautatesti situatia!

| Badea_Raresh_Gabriel_1993 a răspuns:

Incearca ca folosesti un sapun protex si verisoara mea a scapat de cosuri dar mai bine consulta un medic dermatolog

| NiKoLeT a răspuns:

Incearca crema Erossan, e pe baza de antibiotic si ajuta foarte bine! Staruie-te ca sa te speli mai des pe fata, si seara inainte de culcare poti folosi un gel special pentru fata, care curata porii si apoi aplica gelul(Erossan - el e ca un gel) pe zonele afectate! Si pentru o protectie dubla, sterlizeaza perna calcind-o cu ferul de calcat! (ps: daca tie pielea sensibila poti procura un gel mai slab, deoarece acesta iti poate provoca arsuri la tenul sensibil) Bafta!winking

| NicolasG a răspuns:

E raspunsul de aparare al organismului
cei mai multi cred ca pot manca orice, oricand
dar factura se plateste, maitarziu sau mai devreme
carti excelente din care vei anvata multe:http://www.kerigma.ro/carti.php?detalii=21693
cartea studiul china o gasesti pdf pe net sau de cumparat:http://www.kerigma.ro/cautare.php
organismul se debiliteaza an timp si se vindeca tot cu ceva timp, deci minuni rapide fara efecte secundare nu exista
citeste....si urmeaza un mod de viata corespunzator
succes
poti cauta pe net video cu dr:virgil stroiescu si evita(ideal suprima zaharul, grasimile si....mult sport)

| MetallZuZ a răspuns:

Pai incearca Pure Skin de la Essence. big grinbig grin funda?:3

| Misteriosulboschet a răspuns:

Puritin de la Iwostin(e o crema)

| JojuGB a răspuns:

Trecerea timpului te va scapa complet de cosuri, sau daca nu intr-un procent foarte mare, considerabil!

| AncaBella a răspuns:

Zineryt happy si iti recomand sa folosesti regulat sapun dove daca nu ai tenul uscat happy

| AndreC a răspuns:

Zineryt este un medicament contra acneei produs de compania Yamanouchi din Olanda. Este un medicament care se elibereazape baza de reteta si se gaseste in majoritatea farmaciilor. Se prezinta sub forma de pulbere si solvent solutie cutanata. Zineryt contine ca ingredient activ eritromicina 40 mg/ml sub forma unui complex cu zinc. Acest complex este dizolvat in alcool la care s-a adaugat o substanta cu efect emolient asupra pieli.

| Joanna1990 a răspuns:

Masca cu drojdie. pui putina apa si un cubulet de drojdie si lasa pe fata pana se usuca.Iar ca sa indepartezi masca iti freci fata cu mana, apoi te dai cu o crema usoara de cosuri.eu asa am facut iar crema care o folosesc este de la vichy. Bafta!