| Sosssso a întrebat:

Ce pot sa fac sa imi treaca mai repede semnele lasate de cosuri?

5 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Du-te la un dermato sa iti ifere ceva pentru acele pete ramase, sau daca nu ai putea sa iti iei un exfoliant usor, pe baza de zahar si sa hidratezi bine pielea, si cand vine soarele sa stai sa te bronzezi putin.Am avut si eu o colega care i saitnamplat la fel s-a dus la un medic dermatolog si ia oferit o crema cicaderm de la ivatherm, si chair a dat rezultate.

| pinkystyleツ a răspuns:

De exemplu poti sa te speli cu ceai de musetel, face bine tenului sa stay in aburul de la ceai, sa te speli cu malai pe fata sa te dai cu anumite creme cea mai buna este nivea cream si cam atat incearca si tu bafta!

| AnaisC a răspuns:

Buna!
POi...cred ca vrei ceva naturist
Te duci la farmacie si cumperi Bitter Suedez si impoi putin in vata si le umezesti doar. Apoi, dupa ce se usuca dai cu ulei de in.si nu mai ating locul pana nu intra in piele. Faci asta 2 zile-3.
Bye, bye
www.WarAndRiot.blogspot.com

| KimBianca a răspuns:

Sincer mie mi-au trecut absolut toate cosurile dupa ce mi-am pus o masca facuta din miere, un pic de drojdie si galbenus de ou. ai putea sa incerci. stai 15 minute cu ea pe fata.sau pana simti ca se usuca... [sincer mie mi s-a parut foarte scarboasa dar cand am vazut rezultatele love struck ] si folosesc o crema care contine foarte multe minerale din apa. nu una grasa, ca sa nu`mi apara altele... si ai putea sa incerci si cu ceai de musetel. e plictisitor sa stai cu fata in aburii de la ceai.dar curatsa si dezinfecteaza fata. si ca sa ai tenul` si mai curat incearca seara sa te stergi seara pe fata cu zeama de lamaie.curatsa bine love struck dar nu e bine foarte des. si dimineata te speli big grin. sper ca te-am putut ajuta.inainte eram plina de cosuri. dupa ce am incercat toate astea am ramas Wow :O love struck =]]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-te cu spirt sau Mibazon, Zineryt.

Mananca multe vitamine.happy

Pai mai intai nu trebuia sa le scoti, doar sa le ungi, dar iti vor trece.
Si eu am avut cosuri.:-)