| LaviniuA a întrebat:

Ceva ponturi sa-ti mentii sanatatea mintala in orasele mari?
Am vazut aglomeratia si m-am stresat. Mi s-o facut pofta de savarine si-am mers la cofetarie sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sophieka a răspuns:

Este o nebunie ce se intampla si cu orasele noastre...Americanizare.

Ieri am fost la Mall si era nebunie atat afara cat si inauntru...La semafoare era atat de aglomerat incat parca eram in filmele americane cand un actor trece trecerea de pietoni si e aglomeratie in New York.

Pe langa asta, majoritatea cauta sa se simta cineva, sa arate opulenta, sa fie increzuti, sa imbrace haine scumpe...Cand sunt de fapt adormiti pe ei bine de tot si nu au niciun rost real pe pamant.

Este foarte trist si e greu si dureros sa fi un trezit printre o gramada de idioti care nu mai au acea omenie si fiindca ei te vad acum din perspectiva "inaltelor" lor standarde... Poate te si dau la-oparte sau te dai tu...Ca n-ai cu ei ce sa faci / vorbesti.

| LaviniuA explică (pentru Sophieka):

Cam asa e. Mie nu-mi plac chestiile scumpe, dar imi plac savarinele big grin

| Sophieka a răspuns (pentru LaviniuA):

Sa te gandesti ca dulcele pe care il bagi e pe fond de stres / suparare si nu e in regula.

Si mie imi plac savarinele, sunt preferatele mele si cremesul dar dulce nu mai consum foarte des si obisnuiam sa ma afund in dulce si eu cand eram trista / frustrata etc.

Ideal e sa ai un prieten sau mai multi dar de calitate alaturi de care sa impartasesti idei, valori si stil de viata comun si de asemenea sa faci ceva productiv cu viata ta...Sa ai un job stabil, sau sa urmaresti sa iti indeplinesti o dorinta realizabila.

6 răspunsuri:
| DeMicUnCălător a răspuns:

Ai două variante. Ignoranță sau Comă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Going insane to stay sane "...

Ignoră,... sau ia parte la nebunie! happy FII PARTE A NEBUNIEI! happy

Crăciun Fericit!
happy

| KovacsB a răspuns:

Prea tarziu.

| Xox0 a răspuns:

Ignora. Nu lua personal. Sunt fel si fel de oameni.