| Cr7adi a întrebat:

Ceva suplimente pentru sistemul nervos? In afara de somn si morala.Concret ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Daca vrei suplimente alimentare, adica medicamente, ar fi cele cu maneziu, B6.
Iar ca alimente ar fi recomandate:cerealele,nuci,oua,spanac,salata verde,pui,ton,alune,drojdie(complexul B,buna functionare a nervilor si muschilor),fructe si legume,peste,cartof copt,banane,carne slaba fara pielite(potasiu,buna transmitere a impulsurilor nervoase),lapte,carne,cereale integrale,alune,banane,legume inchise la culoare(magneziu,reduce nervozitatea). Ceaiuri,infuzii din tei, valeriana impreuna cu paducel, baut seara, inainte de culcare, pentru a avea un somn linistit.

| pietrean a răspuns:

Revin cu niste intrebari, daca vrei sa-mi raspunzi:ai facut niste analize, pentru a vedea daca ai colesterol, diabet? La un medic oftalmolog ai fost? Am vazut ca te nelinistesc aceste probleme de sanatate, la cei 18 ani ai tai.

| Cr7adi explică (pentru pietrean):

Am fost la toti si o zis ca nu am nimic, medicii niste gunoie in Romania, rar unu bun.Am dat peste 1000 de lei pe analize, hormonale tot si ei nu isi dau seama de nimic, nu e nimic grav doar ca ma simt obosit, si vad visual snow la intensitate mica.Problema mea este obosire suprarenala, si obosirea sistemului nervos...

| giony54 a răspuns:

Sunt suplimente alimentare fara efecte secundare foarte bune pentru reglarea sistemului nervos, recomand Rhodiolin si Stres Management B Complex care le poti lua de aici http://www.mypurnutrition.com,cate trei pe zi.

| sufletdeing3r a răspuns:

Astea cred ca sunt bune http://www.doppelherz.ro/pentru-nervi-tari/.Cere totusi si parerea medicului de familie.

| Anananaaaa a răspuns:

Ia si tu pastile de alzheimer laughing