| anonim_4396 a întrebat:

Chestie foarte interesanta, care ma face foarte curios. laughing

Am observat ca pleoapa este mai lasata peste ochiul drept decat peste ochiul stang, si ca cearcanul ochiului drept este mai adanc decat al ochiului stang. Mi se pare super interesanta chestia si as vrea sa va intreb care e explicatia. Acest fenomen sa confirme cauza cearcanelor? Cum se explica?

Tot ce stiu este ca, rinichiul stang este mai afectat de nisip decat cel drept.(nu stiu daca exista legaturi exacte, dar totusi am precizat)

Astept cu, curiozitate raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Nu suntem perfect simetrici. Oricum simetria nu are nici in clin nici in maneca cu ceracanele dar functionarea rinichilor se pare ca da.
http://www.soothe.ca/cearcane.htm

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

ASa mi se intampla si mie.laughing dar la mine probabil e din cauza ca am slabit si mi s`o fi schimbat fizionomia fetei.cine stie...:-J