| Sisjjssjjsjs a întrebat:

Știți o pastă de dinți/metodă de albire a dinților care chiar funcționează?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mai demult se folosea frecarea cu bicarbonat de sodiu, pus pe degetul umezit.
Metoda se poate aplica odata la 1-3 luni, urmat de clatire abundenta cu apa.

| Violleta2022 a răspuns:

Bicarbonatul de dinti este recunoascut ca albeste dintii, dar fiind doar un praf nu aluneca singur pe dinti, de aceea se intinde putina pasta de dinti ( in strat subtire) pe periuta de dinti si apoi se presara generos, bicarbonatul de sodiu, peste pasta de dinti.
Se freaca riguros dintii, timp de 2-3 minute si apoi se clateste bine cu apa.

| gabicoo a răspuns:

Detartraj la stomatolog!

| StoicAnalysis a răspuns:

Sunt de cumpărat benzi de aplicat pe dinti pentru albire, singurul dezavantaj ar fi ca îți slăbește smalțul și o sa te doară ceva timp dinții atunci când mănânci rece, fierbinte sau sarat.

| blackann a răspuns:

Nicio pasta de dinti nu albeste dinti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lacalut Active.

| Smmo a răspuns:

Nu, sunt vrajeli. Lasa-ti dintii in pace, atata timp cat ii ai si nu te doare nimic nu ii chinui cu metode de albire. Spala-te pe dinti dimineata, seara, eventual cand pleci de acasa dupa masa si schimba pasta de dinti, nu te spala mereu cu aceeasi. Asta pentru ca sa ii ai mai mult timp sanatosi.

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Da. Lacalut activ. Chiar e buna.

| Karina17K a răspuns:

Nu iti recomand metoda cu bicarbonat pentru că îti distruge smalțul dinților. Tot frecând, se duce naibii. Pastele de dinti doar te ajută să ai o respirație proaspătă și să scapi cât de cât de placa bacteriana. Dacă ai peste 18 ani poti face albire dentara insa nu tine mult sau poti folosi benzi pentru albire la recomandarea medicului stomatolog sau iti poti pune fațete dentare

| Lupyx a răspuns:

Eu spun sa încerci paradontax