| ζøvع a întrebat:

Ciao! Imi miroase gura, dar ma spal pe dinti... ce sa fac sa nu mai imi miroase? mi s-a spus ca poate sa imi miroase din stomac sau nu stiu... ce sa fac? crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! asa cum ti sa zis este foarte adevarat, un control la medic de fam pentru a ti se da o trimitere, si se rez situatiahappy de cate ori pe zi iesi cu "scaunu" afara?

| ζøvع explică (pentru caramela):

O data pe zi...sau la 2 zile big grin

| caramela a răspuns (pentru ζøvع):

In mod normal trebuie sa ai 2 scaune pe zi, dar probabil ai ceva la stomac si de aceia iti miroase gura, stai linistit ca nu esti nici primul si nici ultimu, numai fa o tura la un medic si se rezolva problema...aici toti ne dam cu presupusu, dar nu suntem medici...

| onasis1961 a răspuns:

Primul lucru care trebuie sa-l faci:Mergi la un stomatolog!(Carii sau Gingivita)

| NoNameJunior a răspuns:

Ciao!
te speli pe dinţi si dimineaţa si seara. dupa iei o guma Orbit si gata!
acasă te poti spala doar pe dinţi.cand pleci la şcoală, te speli pe dinţi si iei si o guma.
Baftă!

| ζøvع explică:

DjAlex112 aia trebuie sa o beau? sau doar sa imi clatesc gura? ih

| coliflor a răspuns:

Ar fi bine sa folosesti si apa de gura si sa ai si un parfum de gura, dar tot ar trebui sa consulti un medic.

| BellaSomerhalder a răspuns:

Accepta situatia, draga.

| alexeu998 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema si am ideea! Umpli jumatate de pahar cu apa, pui 3-4 LINGURITE de otet si dupa aceea pui putina miere! Daca faci chestia asta de 2 ori nu o sa mai ai probleme NICIOADATA

| adyay12794 a răspuns (pentru alexeu998):

Trebuie baut? sau numai clatit?

| dallasaf a răspuns (pentru adyay12794):

Clatit.Ceva logic.Cred