| irina222 a întrebat:

Imi miroase gura foarte urat.Nu stiu de ce, ma spal des pe dinti, folosesc apa de gura, mestec guma, dar nimic. Mi-e rusine de prietenii mei. Ce pot face?straight face Multumesc.

9 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Daca ai o igiena orala foarte buna, inseamna ca problema vine din interior. Halena poate aparea din cauza unei afectiuni la stomac sau ficat, asa ca mai bine ai consulta un doctor...

Abh
| Abh a răspuns:

Cand ai fost ultima oara la stomatolog? Tre buie sa stii ca vizita la dentist se face de 2 ori pe an, pentru prevenirea si tratarea cariilor dentare si eliminarea tartrului. Este important ca, dupa ce iti igienizezi gura la dentist sa faci corect periajul dintilor macar de 2 ori pe zi si sa folosesti zilnic o apa de gura.
Halena ( mirosul urat din gura ) mai apare si in boli de stomac, sinuzita cronica.

| Narfundo a răspuns:

Nu mai mesteca guma si incearca sa mananci cum trebuie.

| NuAmHabar a răspuns:

Pai cum a zis si Reinkaos poate ai probleme cu stomacul, sau o carie cava, du-te la stomatolog poate si la un doctor, o sa iti zica ei ce sa faciwinking

| alexa18 a răspuns:

Buna. Du-te la dentist sa-ti ia tartrul. Tartrul se formeaza prin mineralizarea in timp a placii bacteriene impreuna cu sarurile de calciu din saliva.Si dupa ce ti-l va lua dentistul nu vei mai avea probleme.

| Baby a răspuns:

Dentist

| Reinkaos a răspuns:

Este posibil sa ai probleme cu stomacul. Consulta mai bine un medic de specialitate

| Silviaa a răspuns:

Mananca patrunjel!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Add id back_r0om! Am tratament sigur, nu costa nimic, f.usor de preparat, efect garantat 100% chiar dupa prima zi.In 99% din cazuri mirosul este provocat de niste bacterii anaerobice care traiesc in gat. Odata distruse mirosul dispare complet.numai bine!