| kosmii a întrebat:

Ciao TPU!
Nu stiti din cauza racelii transpir asa rau.si azi-dimineata imi era uda bluza de pijama pe spate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Acestea sunt simptomele de gripa, iti curge nasul, stranuti, tusesti, ai frisoane, dureri de cap si printre altele si febra pentru ca atunci vorbim de gripa. Transpiratia duce la scaderea temperaturii, deci e un lucru bun.

| PopescuAdina a răspuns:

Bucura-te ca transpiri. Prin transpiratie raceala se elimina din organism. Dupa ce iti va trece raceala, vei scapa si de transpiratiile abundente.

| DdDiX a răspuns:

Iei medicamente pastile ceva?

daca da, de la ele transpiri; acets lucru inseamna ca isi fac efectul (stiu cum e si mie mi se intampla la fel):*:*:*

| LittleYoyo a răspuns:

Da, eu zic la fel happy. Cand esti racit/a este bine sa transpiri pentru a elimina 'raceala'. Eu cred ca este din cauza racelii si iti spun sa nu te sperii!