| Popanamaria a întrebat:

Ciaoo, poți merge in solar dacă ai fost operată la apendicită? Eu am fost operată in aprilie si as vrea sa merg la solar, nu știu ce sa fac! kiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Holy2010 a răspuns:

Pentru ca nimeni nu ti-a raspuns la intrebare...
Poti merge la solar si poti sta la soare doar daca cicatricea este acoperita. In caz contra te vei alege cu o hiperpigmentare bruna si inestetica care o sa tina luni de zile. Nu e bine sa expui la raze UV cicatrici in curs maturare.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti merge la solar. Nu are nimic. Dar vorba celui de mai sus: a venit soarele. Lasa-l pe el sa-si faca treaba e mai curat ca solarul.

| Adry05 a răspuns:

De ce sa te duci la solar acum cand aproape a venit vara si te poti bronza natural la soare? Stii ca se poate face cancer de piele din cauza solarului, nu?

| xdroxxd a răspuns:

Nu prea merita sa mergi la solar, mai bine mai asteapta un pic ca vine vara si te poti bronza natural :*