| myloveisyou a întrebat:

Buna sunt operata de apendicita de aproape 1 luna si as vrea sa stiu daca pot merge la strand,mare, bai sarate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Fallintoyoureyes a răspuns:

Eu zic sa nu te grabesti, sa mai ai rabdare ceva timp, fratele meu cand a fost aperat de apendicita tot asa nu a avut rabdare si facea sala, si a avut probleme incepuse sa il doara mai tare, si cand s-a dus la doctor, acesta i-a spus ca nu trebuia sa faca efort cateva luni. Eventual poti sa mergi dar sa nu faci miscari foarte bruste sau sa sari in apa, sau mai stiu eu ce lucruri, sa inoti usor, sa stai la plaja chestii din astea ar trebui sa faci, lucruri usoare. Mult noroc!