| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Cine a făcut testul rapid Anti Covid (nu mai vechi de 24 de ore...). Cum se face și cât durează?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Invictusman a răspuns:

Îți recoltează probe din nas și gat și în câteva ore îți trimite e-mail cu rezultatul.
300 de lei costa un test covid la o clinica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am facut la ambulanta, iti ia 5 minute si iti lasa testul acasa sa te uiti la el si sa te minunezi. La clinica daca ai o procedura programata tot asa iti zice in 5 minute rezultatul la pcr. Daca e alt test care nu e test rapid pcr dureaza o zi. Acum depinde si de clinica, au program de laborator dupa masa si dureaza ceva pana iti trimite mail cu rezultatul

| Hope1992 a răspuns:

Daca il faci la o clinica, ti-l da a doua zi, nu am auzit sa iti dea rezultatul in aceeasi zi si chiar am cautat ca avea fratele meu un zbor urgent. Dureaza in jur de 20 min max si iti recolteaza probe din nas.