| MaryCv a întrebat:

Cine a folosit centuri de slăbit electrice (electrostimulare ).Au dat randament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Moraru_Emma_1997 a răspuns:

Am slăbit cu ajutorul unei alimentații ok. Este cel mai benefic așa. Poți începe prin a înlătura pâinea, ajuta extrem de mult, apoi consumarea apei cât mai des posibil. Hidratarea este importanta. După ce am scos aceste alimente, am eliminat și carnea, mânânc o dată la 2 săptămâni. Dacă mănânci, fă-o fiartă cu mirodenii pe ea ori la cuptor. Super multe legume și fructe, shake uri naturale dacă îți faci te ajuta mult. Te pup!

| MaryCv explică (pentru Moraru_Emma_1997):

Mersi..De pâine pot sa zic ca nu prea mă pot lăsa dar am găsit o alternativă zic eu mai sănătoasă mi o prepar eu acasă din faina de hrisca, tarate de psyllium, quinoa pentru ca sunt alimente fără gluten și mai sărace în calorii.Carne prăjita nu mananc doar pe cea fiarta din supe sau ciorbe. Încerc sa mănânc cât mai corect alimente care sa mă ajute sa slăbesc.Am de dat jos vreo 6 kg nu e foarte mult numai ca nu mă împac foarte bine cu sportul. sper sa dea randament și așa...Ce alimente(legume /fructe /cereale etc )sărace în calorii care ajuta la slăbit îmi recomanzi? Mersi

| Moraru_Emma_1997 a răspuns (pentru MaryCv):

Nu trebuie să faci mari eforturi. Pur și simplu mănânci cat mai sănătos și se vad rezultatele in timp. Dar trebuie să te tii de program.