| anonim_4396 a întrebat:

Cine a urmat un tratament medicamentos sau naturist pentru poliurie sau incontinenta urinara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cherry94 a răspuns:

Tratament homeopat
Kalium iodatum
Sabal
Serrulata
Sepia
coacăz negru
tinctură: se iau câte 25 de picături de 3 ori pe zi
extract de muguri: câte 50 de picături dimineaţa şi seara (100 de picături pe zi)
afin
infuzie din 1 linguriţă de frunze uscate la 250 ml de apă clocotită; se infuzează 30 minute, se beau 3 căni pe zi
cireş
decoct: 1 lingură de cozi de cireşe la 200 ml de apă care fierbe, se fierbe 15 minute, se bea fracţionat în 2 reprize, în cursul unei zile
dud
infuzie din 2 linguriţe de frunze la 250 ml de apă clocotită; se infuzează 10 minute, se beau 2-3 căni pe zi
plămânărică
infuzie din 1 lingură de pulbere de frunze la 250 ml apă clocotită; se fierbe 1 minut, după care se lasă vasul acoperit 10 minute; se strecoară, se beau 2 căni pe zi.

| marusi a răspuns (pentru Cherry94):

Mersi de raspuns.Ai urmat personal acest tratament?

| Cherry94 a răspuns (pentru marusi):

Cunosc pe cineva care l-a urmat.

| marusi a răspuns (pentru Cherry94):

Se bea una din aceste infuzii sau toate? As lua o tinctura de coacaz negru si unul din ceaiuri.Cat despre :
Kalium iodatum
Sabal
Serrulata
Sepia, nu stiu ce sunt si unde se gasesc.Macar acea persoana s-a vindecat?