| TheBlackMan a întrebat:

Incontinenta urinara poate aparea de la masturbare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nu, este o boală a vezicii! Nu ține urina. Mergeți la un urolog, pentru a vă da un tratament.

| corbulalbrosu a răspuns:

NU. Fiindca NU exista nicio legatura intre actul de masturbare (activitate practicata si de barbati si de femei), si afectiunea care poate sa apara le nivelul vezicii urinare sau a uretrei si provoaca incontinenta urinara. Multa sanatate!

| teli92 a răspuns:

Nu probabil ai ceva probleme la rinichi