| abcdefg_8927 a întrebat:

Cine imi da si mie niste diete pentru slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După ce termini cu dietele ce vei face? Te-ai gândit la efectul yoyo?
Învață să mănânci sănătos dar sărac în calorii și totuși să-i oferi organismului, zilnic, săruri minerale, oligoelemente, vitamine, carbohidrați, hidratare corespunzătoare, etc. și fă multă mișcare (exerciții fizice, dans sportiv, înot, ciclism, alergat prin parc, orice) și ai să vezi ce bine te vei simții.
Hai că poți!
Pa, pa.

| Meh a răspuns:

Cauta dieta South Beach sau Dieta Dukan. Amandoua sunt foarte bune. ^-^ Bafta

| melina_2403 a răspuns:

Nu trebuie sa tii o dieta gasita pe net, cea mai bun dieta este personalizata.
Te pot ajuta slabutele cum m-au ajutat si pe mine :)
http://forum.slabute.ro/

| ~(*.*)....alexutza....(*.*)~ a răspuns:

Dieta Mayo
Pentru persoanele care doresc sa slabeasca prin modificarea metabolismului, nutritionistii americani recomanda regimul de 13 zile, respectat cu sfintenie, fara nici o abatere (nici macar o bomboana, o guma de mestecat sau un pahar cu bere, etc).

Dupa cura de 13 zile, care duce la o slabire cu cca. 10 kg, aceasta nu se mai poate relua decat dupa 3 ani, in acest timp consumandu-se normal. Daca nu se respecta dieta cu strictete mai mult de 6 zile, aceasta trebuie intrerupta si reluata doar dupa 3 luni. Nerespectarea dietei inainte de 6 zile impune intreruperea si reluarea dupa cel putin 6 luni.

Ziua 1:
Mic dejun: O ceasca de cafea + 1 cub zahar. Pranz: 2 oua fierte tari + 400 gr spanac fiert + 1 rosie. Cina: 200 gr friptura de vaca +o salata cu ulei si zeama de lamaie.

Ziua 2:
Mic dejun: O ceasca de cafea + 1 cub zahar. Pranz: 250 g suncă + o cutie de iaurt natural; Cina: 200 g friptura de vaca + salata cu ulei si zeama de lamaie.
Ziua 3:
Mic dejun: O ceasca de cafea + 1 cub de zahăr + o felie de pâine prăjită. Prânz: 2 ouă fierte tari + o felie de suncă + 1 salată. Cină: o telină fiartă + o rosie + un fruct proaspăt: măr, pară sau portocală.

Ziua 4:
Mic dejun: O cească de cafea + 1 cub zahăr + o felie de pâine prăjită. Prânz: 200 ml suc de portocale + 1 cutie de iaurt natural. Cină: un ou fiert tare + un morcov slab + 250 gr brânză de vaci.

Ziua 5:
Mic dejun: un morcov mare ras. Prânz: 250 gr cod fiert, cu zeamă de lămâie + 1 lingurită de unt. Cină: 200 gr friptură de vacă + o telină rasă.

Ziua 6:
Mic dejun: O cească de cafea + 1 cub zahăr + 1 felie de pâine prăjită. Prânz: 2 ouă fierte tari + un morcov mare, ras. Cină: 1/2 pui + o salată cu ulei si zeamă de lămâie.

Ziua 7:
Mic dejun: O cească de ceai fără zahăr. Prânz: nimic. Bea multă apă. Cină: 200 gr cotlet de miel + un măr.

Ziua 8:
Mic dejun: O cească de cafea + 1 cub zahăr. Prânz: 2 ouă fierte tari + 400 g spanac fiert +o rosie. Cină: 200 g friptură de vacă + salată cu ulei si zeamă de lămâie.

Ziua 9:
Mic dejun: O cească de cafea + 1 cub zahăr.Prânz: 250 g suncă + o cutie de iaurt natural. Cină: 200 g friptură de vacă + salată cu ulei si zeamă de lămâie.

Ziua 10:
Mic dejun: O cească de cafea + 1 cub de zahăr + 1 felie de pâine prăjită Prânz: 2 ouă fierte tari + o felie de suncă + 1 salată. Cină: o telină fiartă + o rosie + un fruct proaspăt: măr, pară sau portocală.

Ziua 11:
Mic dejun: O cească de cafea + 1 cub zahăr + o felie de pâine prăjită. Prânz: 200 ml suc de portocale + 1 cutie de iaurt natural. Cină: un ou fiert tare + un morcov ras + 250 gr brânză de vaci.

Ziua 12:
Mic dejun: un morcov mare ras. Prânz: 250 gr cod fiert, cu zeamă de lămâie + 1 lingurită de unt. Cină: 200 gr friptură de vacă + o telină rasă.

Ziua 13:
Mic dejun: O cească de cafea + 1 cub de zahăr + 1 felie de pâine prăjită Prânz: 2 ouă fierte tari + un morcov mare ras. Cină: 1/2 pui + o salată cu ulei si zeamă de lămâie.
Bafta...

| abcdefg_8927 explică:

~(*.*)...alexutza...(*.*)~ in loc de cafea pot sa beau ceai?