| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi poate spune ceva despre "nevrita optica juxtabulbara"?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Atentie! poate fi primul semn de scleroza multipla (asa numita scleroza in placi). Investigheaza-te atent din toate punctele de vedere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inflamatie a nervului optic de origine infectioasa, toxica sau alergica, daca aveti animale, inflamatia meningelui microbi specifici poate genera inflamatia nervului optic.Cautati orice agent care va poate afecta meningele, direct ochiul sau afectiuni orl si desigur mergeti la medic pentru tratament, poate sa nu fie meningita dar poate sa fie!