| entzückendesKätzchen a întrebat:

Cine imi poate spune urmarile transplantului d inima? as vrea sa stiu absolut totul daca aveti cunostinte imi puteti spune dedcurgerea vietii lor in continuare? se poate trai toata voata cu o inima transplantata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BGDs a răspuns:

Depinde de momentul in care a fost facut transplantul de inima. Daca nu au fost afectate si alte organe in principiu s-ar putea trai cu o inima transplantata, insa toata viata trebuie luate medicamente imunosupresoare

2 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

In general pacienti care nu au suferit un transplant de inima isi reiau viata de la 0, in ce sens, nu mai au nici o problema de sanatate legata de inima, si da se poate trai o viata intreaga cu o inima transplantata asta daca treci cu brio de perioade postoperatorie, daca ai d gand sa faci acest transplant tu sau prieteni tai iti recomant spitalul orasenesc din Tg-mures, acolo a avut loc primul transplant de cord iar acei medici sunt foarte experimentati ...bafta

| klaws007 a răspuns:

Pai daca vrei sa vezi ce se intampla in urma unui transplant cardio, atunci fugi la cineva specializat.