| jmegher a întrebat:

Cine imi spune cum sa fac sa nu imi mai transpire mana pe mouse?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Pune un ventilator langa mana

| ixXZuZuXxi a răspuns:

Singurele cauze la care ma pot gandi sunt :

-stres, emotii, stare de agitatie psihica, oboseala
-febra in cursul unor infectii acute, infectii cronice (tuberculoza) sau alte boli febrile (reumatice, hematologice, leucemii, neoplasme etc.

-dezechilibre endocrine sau metabolice: hipertiroidism, rahitism la copii, diabet zaharat, hipoglicemie, intoxicatii etc.
-diverse sindroame : colica renala, colica biliara, angina pectorala etc. (dar astea sunt dureroase)
- infectii dermatologice.

Mai poate fi pus si pe seama unor tulburari neuro-vegetative, cand nu se stie cauza exacta.

Cel mai probabil imi pare a fi hipertiroidism. Esti un tip energic? Ai metabolism rapid? Daca da, asta e cel mai sigur.