| DoctorLove a întrebat:

Dragii mei chitaristi?! Voi ce face-ti ca sa nu va transpire mana cand tineti acordurile? Eu ma enervez voarte tare! Voi?

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Citeste aici despre cauzele pentru care apare transpiratia palmelor, cat si cateva solutii pe care le poti incerca pentru a combate fenomenul:
http://dli.ro/transpiratia-palmelor.html

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi-au transpirat în viaţa mea palmele nici la cea mai grea testare la care nu învăţasem. laughing Mai mult de la chitară am început să fac răni la degete. laughing

| LollypopMe a răspuns:

Cand iti transpira palmele, inseamna ca te concentrezi prea tare. Incearca sa nu mai fii asa concentrat.
Daca nu merge si tot transpira, prafuieste-ti palmele!
Va merge.
Sper ca te-am ajutat, funda?

| Wøodenpints a răspuns (pentru LollypopMe):

Să-şi prăfuiască palmele? Iar din transpiraţie cu praf ce iese? Nu cumva noroi?