| ilovebillkaulitz :* ex adryanna a întrebat:

Cine ini poate spune o dieta usoara dar care sa aiba rezultate foarte bune...plz

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Gabry a răspuns:

Cauta pe google "dieta atkins" este destul de usoara.Multi au incercat-o si au spus ca da rezultatewinking!
Succes!

| Andreea24 a răspuns:

Apropo de dieta la care ma refeream si la intrebarea ta anterioara, poti incepe prin a-ti calcula indicele masei corporale aici: http://www.csid.ro/calory-calculator/ si totodata numarul de calorii pe care ar trebui sa il consumi zilnic. Acest calcul ar trebui sa aiba un caracter orientativ pentru tine, sa fie considerat primul pas in dieta pe care vrei sa o urmezi.
Mai apoi, ar trebui sa renunti la principalele bombe calorice, adica: sucuri(fie ele carbogazoase sau naturale, au mult zahar), fast-food, prajeli, sosuri, paine alba. Asta daca vrei sa urmezi o dieta usoara. Pe langa toate acestea nu uita de consumul mare de apa, acesta fiind in foarte stransa legatura cu consumul redus de sare(sarea are nefericitul rol de a depozita apa in organism, asa ca ai grija).
Tine minte ca aceste diete difera de la organism la organism, si va trebui sa te adaptezi pe parcurs in functie de reactiile corpului tau.
Succes!

| MissCamelia a răspuns:

Buna.eu am slabit cu dieta scarsdale. dimineata cafea fara zahar si un gref, pranz si seara friptura slaba la gratar si salata fara ulei verde sau din rosii, se slabeste cam 5 kg/luna

| viking a răspuns:

Lactate-legume-fructe-carne usoara.

| sylver69 a răspuns:

Mananci putin dimineata la pranz si seara... mancaruri usoare ...se seara in general fructe...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dietele cele mai bune pentru slabit sunt cele micsorate, portii mici, la 3-4 ore, puteti manca orice, dar putin.Va asigur ca slabiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost in tabara si am slabit 5 kile intr-o saptamana... am mancat regulat si am facut miscare,. acum acasa. manac regulat. fara ciocolata nimic dulce... pentru ca eu am avut si o problema cu glicemia... mananc regulat si fac pilates... cauta pe net Winsor Pilates 20 minutes Workout iti garantez k merge

| low.edit a răspuns:

Fructe, salate, .nu mai manca paine deloc. fara prajeli.sau mancaruri grase .asta e cea mai buna solutie.

| vargkristian a răspuns:

Am slabit 5 kg in 3 saptamani cu dieta asta:dimineata mancam ciorba si putina carne, la pranz ciorba si alte legume iar seara doar ciorbalaughing. Stiu, e chinuitor, dar da rezultatewinking

| eire a răspuns:

Eu zic sa faci sport cat cuprinde, paine neagra 3 felii max/zi, fructe... pui cu salata, supe de legume...si ia sa vezi...
dar SPORT...mult.mers pe jos.Greu e sa te mentii-nu sa slabesti. ok? Si sambata baga si tu o praji ca nu are nimic... Sport-nu uita