| anonim_4396 a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine su niste sfaturi? As vrea sa slabesc ce nu ar mai trebui sa mananc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adrian1555 a răspuns:

Salut, poti sa mananci ce vrei
Dar cu limite
Gen maxim 1500kcal pe zi
Daca nu stii ce inseamna sau etc poti sa mi lasi un msj si te ajut cu placere

| DoarEuLeo a răspuns:

Mananca in general mai light, fara prajeli, duciuri, fainoase; recomand peste, carne la gratar, salate, fructe, legume cereale. Fa o cura cu apa alcalina care te va ajuta la detoxifierea organismului. Cauta ape cu ph mai mare de 8, eu iau de exemplu apa Calipso. Foarte important sa nu te infometezi, mananci eventual mai des, dar sa te ridici de la masa atunci cand simti ca tu te-ai saturat, pentru ca senzatia de satietate nu apare imediat.