| luri a întrebat:

As vrea sa slabesc! Niste sfaturi? Cam ce sa mananc, cam cat si la ce ore? big grin Va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| florentina_9904 a răspuns:

Buna! pai -mananca din 3 in 3 ore dar nu mult putin
-bea 2-3 litri de apa pe zi
-alearga,sari coarda,inoata,fa abdomene,genoflexiuni, joaca handball etc.
-nu manca dulciuri
-nu manca prajeli
-mananca morcovi fierti, orez cu legume, carne fiarta, omleta de albus de 2 ori pe saptamana, iaurt cu avocado nu prea e bun dar ajuta am incercat, cartofi fierti etc.
-o lingurita de zahar are 17 kalori asa ca ai grija
-nu manca dupa ora 6
-masoarate in fiecare zi
-7-8 ore de somn
-dimineata bea o cana de apa calda pentru. ca iti arde grasimea abdominala SUCCES!

4 răspunsuri:
| Alice23 a răspuns:

Fructe si legume din plin, fara carne in exces, daca doresti carne ar fi de preferat fiarta, sport si fara mancare dupa ora 6!

| viviana269 a răspuns:

Iti spun de acum: daca vrei sa slabesti apuca-te de atletism! big grin eu fac de ceva timp si is un schelet...din aceeasi cauza ma voi si lasa de acest sport happy

| isee a răspuns:

Fa sport[sala, fitness] si uite-te pe net la dieta dukan e foarte buna happy succes! :*

| Mihai_Miclaus_1991 a răspuns:

Fa sport, nu manca mancare dupa ora 6-7, nu manca de plictiseala si nu manca multe dulciuri big grinFructe si legume la orice ora merg!