| TheSpectacularSpidey a întrebat:

As vrea sa imi faceti un "meniu" cu ce ar trebui sa mananc asa incat sa pot sa slabesc. Si cateva sfaturi.

>Dimineata-...

La Pranz >-...

Seara >--...

Răspuns Câştigător
| CoOlGirlz a răspuns:

Eu o sa-ti zic cateva variante si tu alegi doar una. Sa incepem cu dimineata:
-Cereale integrale
-Legume
-Suc natural
Pranzul:
-Supa de legume
-piept de pui la gratar
SI seara:
-peste
-un ceai
Si fi atent ultima masa( seara) sa nu mananci mai tarziu de ora 19:00
Sper ca te-am ajutat. Fundita?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt pur comerciale, nu există diete minune.
Învață să mănânci, să combini corect alimentele și practică un sport de masă.
http://calorii.oneden.com/
Mergi pe multe fructe și legume cât mai proaspete, carne foarte slabă, lactate degresate, ceaiuri depurative. Trei mese principale pe zi și două gustări, la aceleași ore mereu dacă se poate, etc.
Succes!
Pa, pa

| Bubbles12345 a răspuns:

Eu: dimineata-nimic
la pranz-cereale cu lapte
seara-cartofi prajiti

| Gsix a răspuns:

Nu conteaza ce mananci, conteaza cat mananci, inainte de fiecare masa bea foarte multa apa, apoi mananca putin, apoi iar bea apa, astfel te vei "satura" de mancare happy si in cam o saptamana, maxim doua vei observa rezultate foarte bune

| flaviuscr7 a răspuns (pentru Gsix):

Gresesti, apa nu trebuie bauta decat cu 30 de minute minim inainte si dupa masa.

| LoveYouR a răspuns:

Si eu imi doresc sa slabesc si eu ti-as recomanda Dieta Dukan. Sa stii ca nu este foarte grea de tinut si nici costisitoare.Este chiar simpla. Si este si eficienta. Am o matusa care s-a apucat de dieta asta si a slabit in 2 saptamani 6 kg, si coregrafa mea de dansuri a slabit 8 kg in 3 saptamani. Deci incearca dieta asta si o sa vezi rezultate deosebite. :*

| amo7 a răspuns:

Nu-ti trebuie niciun meniu special, totul e sa o lasi mai moale cu mancarea, si sa faci exercitii fizice. Succes happy

| chici92 a răspuns:

Cunosc cateva persoane care sunt foarte multumite de "Dieta Dukan", a fost prezentata si la televizor am vazut, dupa cate am inteles nu e foarte greu sa tinut. Bafta

| mihaelanita a răspuns:

Pai inainte sa raspund te sfatuiesc sa :
-bei apa inainte sa mananci ( iti da sentimentul de satietate )
NU tine regim, mananca regulat ( putin din aia putin din aia )
FARA DIETA!;*