| gabriela1hdbl a întrebat:

Cat ar trebui sa mai slabesc daca am inaltimea 1.62, greutatea 62 kg, iar varsta 14 ani? dati-mi si niste sfaturi ce ar trebui sa mananc? si as vrea sa slabesc cat mai repede la picioare si burta! Funda ♥

3 răspunsuri:
| OvidiuDrg a răspuns:

La inaltimea ta ar trebui sa ai undeva intre 50 si 65 kg... Deci esti bine unde esti... Sfaturi? Consuma cat mai multe lichide, mananca putin si regulat, respecta un program de masa si cel mai important fa mult sport!

| gabriela1hdbl explică (pentru OvidiuDrg):

Sport fac, practic handbal de aproape 3 ani

| flavirus a răspuns:

Pai la 14 ani trebuia sa ai cam 50/55 kg dar daca inaltimea o ai 1.62 atunci si kg la fel sa ai adi a 62 deci e normal dar daca vrei sa slabesti alearga nu mai manca carte aau grasime bei cel putin 2 litri de apa pe zi si nu manaci mai mult de doua feli de paine pe zi.bafta