| socolalexia a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu mai multe informatii despre aparatul dentar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Ce fel de informatii? Eu am purtat aparat dentar, dar asta nu inseamna ca voi sti sa iti raspund.De ce nu vorbesti cu dentistul tau? El e cel mai in masura sa iti raspunda la toate intrebarile.

| adryang78 a răspuns:

Ce fel de informații? Sunt mai multe tipuri de aparate dentare, și numai medicul ortodont îți poate spune de ce fel de aparat ai nevoie, dacă ai nevoie, pe ce arcadă sau pe ambele etc.

| RasfoiescPeNet a răspuns:

Din cate vad pe net tratamentul poate dura de la 1 la 3-4 ani.
acum depinde ce informatii cauti si ce problema ai.

ce am gasit e de aici:
https://www.scrigroup.com/sanatate/Repararea-si-intretinerea-apar95286.php